:HunTruckers: - Hungarian Truck Sim and Simulator's forum - German and Euro Truck Sim Forum Index
:HunTruckers: - Hungarian Truck Sim and Simulator's forum - German and Euro Truck Sim
HunTruckers - 2010

:HunTruckers: - Hungarian Truck Sim and Simulator's forum - German and Euro Truck Sim Forum IndexFAQSearchRegisterLog in

:: Chat ::
Goto page: 1, 2  >

Post new topic   Reply to topic    :HunTruckers: - Hungarian Truck Sim and Simulator's forum - German and Euro Truck Sim Forum Index -> HunTruckers általános részleg. -> HunTruckers Old / Régi HunTruckers -> Általános Fórumrészlegek -> Játékok / Games -> Játékok, Games -> M -> Microsoft Flight Simulator -> Flight -> Airplane
Previous topic :: Next topic  
Author Message
rubio
Guest

PostPosted: Sat 9 May - 12:46 (2009)    Post subject: Chat Reply with quote

Szerintem itt lehetne beszélgetni a topikokba betett repülőgépekről, vagy egyéb, a repülőgépeket érintő témákról...

Back to top
Publicité

PostPosted: Sat 9 May - 12:46 (2009)    Post subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Sat 9 May - 12:50 (2009)    Post subject: Chat Reply with quote

Conti!

Légyszi a repülőgépek mellé készíts egy különálló topikot a helikopteres képeknek is!

Köszi!

Back to top
Thomas Vajvoda
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Masculin Capricorne (22déc-19jan) 猴 Singe
Favourite truck: Scania, Mercedes
Name: Vajvoda Tomi
Job: Truckerfan
pp1: 3,522
pp2: 1.05
Music: Dance, Disco, Trance
Hobby: Punnyadás, Foci

PostPosted: Sun 10 May - 01:40 (2009)    Post subject: Chat Reply with quote

megtörtént
››››››››››››››››››››››››››››››

“Hogy mennyire vagy kemény, azt akkor tudod meg, ha valaki leterít és el kell döntened, fel akarsz-e kelni vagy sem.”
Sugar Ray Robinson (Eredeti Blum-nál, SG-n)

Back to top
Visit poster’s website AIM MSN
rubio
Guest

PostPosted: Sun 10 May - 07:58 (2009)    Post subject: Chat Reply with quote

Igen látom! Köszi!

Back to top
Luna
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Masculin Capricorne (22déc-19jan)
pp1: 391
pp2: 0.54

PostPosted: Sun 10 May - 09:19 (2009)    Post subject: Chat Reply with quote

Aki ezeket a képeket készítette nem lehet piskóta egy fényképezőgépe!

Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Sun 10 May - 09:32 (2009)    Post subject: Chat Reply with quote

Ez igaz, de sokszor előfordult már, hogy azért nem mindig repülnek annyira magasan, főleg egy reptér közelében, amikor készülődnek a leszálláshoz... De ettől függetlenül kell hozzá egy jó fényképezőgép, na és jó időzítés, hogy a nap ne felülről világítson (mert akkor sötét lesz a gép alja), hanem alacsonyabban legyen a horizonton, de még jók legyenek a fényviszonyok. Ez általában a (ha nem tévedek), akkor tavasszal és ősszel fordul elő...

Back to top
Thomas Vajvoda
Adminisztrátor
Adminisztrátor

PostPosted: Mon 11 May - 16:19 (2009)    Post subject: Chat Reply with quote

de azért a 747-es nem leszállásnál húzza a kondenz csíkot!
ahhoz minimum olyan 8-9000 méter magasan kell lenni!
25.000 és 35.000 láb magasan Very Happy

“Hogy mennyire vagy kemény, azt akkor tudod meg, ha valaki leterít és el kell döntened, fel akarsz-e kelni vagy sem.”

Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Mon 11 May - 22:56 (2009)    Post subject: Chat Reply with quote

Mondjuk ez valóban így van!

Back to top
Thomas Vajvoda
Adminisztrátor
Adminisztrátor

PostPosted: Sat 16 May - 12:37 (2009)    Post subject: Chat Reply with quote

http://www.airliners.net/search/photo.search?album=11992&thumbnails=noi…

Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Sat 16 May - 19:00 (2009)    Post subject: Chat Reply with quote

Ez egy nagyon jó oldal!

Lengyelországban láttam "élőben" olyan alacsonyan repülő rg-t (MIG-23 UTI), mint ami a SU-30-as képen látható! Tőlem mindössze 20-25 méterre repült el (de lehet, hogy még kisebb távolságra, sőt)! Akkor még csak azt mondtam rá, hogy ez igen! Nem telt el fél év (1990 szeptember 16.) és sajnos szemtanúja voltam, amikor Soproni Károly őrnagy egy MIG-23-assal földbe csapódott és szörnyethalt!

Ha a két esemény időben felcserélve történt volna, akkor az első esemény közeledtekor hanyatt homlok menekültem volna, mert azóta viszolygok, rossz érzésem van az ilyen alacsonyan repülő rg-ktől!

Köszi, hogy megosztottad velünk a linket!

Back to top
Thomas Vajvoda
Adminisztrátor
Adminisztrátor

PostPosted: Sun 17 May - 09:23 (2009)    Post subject: Chat Reply with quote

mármint ilyen alacsonyan?

Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Sun 17 May - 10:24 (2009)    Post subject: Chat Reply with quote

Igen!

Éleslövészeten voltunk Lengyelországban és készítettük elő a hazatérő gépeket és miközben mi ott sertepeltéltünk egyszer csak azt láttam, hogy jön a derítő gép (ebben ül a repülés vezetője, valamint a leszállásirányító). Azért vártam, hogy jön, mert eddig minden egyes nap bejött az előkészítő terület fölé (I. zóna) és ránk hozta a szívbajt és ezt el akartam kerülni. (Ehhez tudni kell, hogy egészen addig nem hallod a gépet jönni, amíg oda nem ér, de akkor olyan hangos, hogy leszakad az ég! Legalább is a MIG-23-nak ez a tulajdonsága! De szerintem más gépnéál is tapasztalható.) Még tudni kell a történethez azt is, hogy amikor jöttek, akkor mindig 50-100 m-en repültek fölénk. Hidd el elég hangos tud lenni, ha be van kapcsolva az utánégető, már pedig az mindig be volt! A fiúk nem bízták a véletlenre a dolgokat!

Szóval! Amikor láttam, hogy jön a derítő - már ezen is csodálkoztam, hogy hogy jelent meg, mivel a távolban, a reptér végén volt egy fasor, és azon átemelkedve, majd pedig mögötte a föld közelébe sülledve repült felénk. A gép maximál üzemmódon a gépsor előtt repült el kb. ebben a magasságban, de szerintem még alacsonyabban is volt, mivel a a 23-ason van a "farka alatt egy elfordítható pótvezérsík, ami ha kint van a futó akkor elfordul, mert annyira alacsonyan van a "svanca", hogy az leérne, de amikor repül, s bent a futó, akkor ez függőlegesen áll.  Na ez a gép repült felénk, behúzott futókkal, éppen úgy ahogy ez a SU-30.as is, csak ott még volt ez a pótvezérsík, de az éppen csak hogy nem ért le a földre. Olyan közel volt hozzá, hogy ha a pilóták hasra húzták volna a botot, akkor szerintem le is ért volna a földre. Az volt a szerencséjük, hogy ez a guruló betonon nem teljesen volt vízszintes, hanem volt benne egy teknős rész és ott emelkedtek szinte függőlegesen felfelé! Amikor leszálltak, néztem a pilótákat, hogy mosolyognak-e attrakciójuk után, de az a bizonyos mosoly oda volt fagyva az arcukra! Szerintem a toronyból nagyon lecseszhették őket! (Egy kollégám, aki fent állt a 23-as kabin létráján az úgy mesélte, hogy csak azt látta, hogy a gép a gépsor előtt és alatta repül el és nem tudta, hogy mit csináljon, mert háttal állt az egésznek és nem látta, hogy jön, szóval nem tudta, hogy kapaszkodjon-e a létrában, vagy fogja be a fülét.)

Ebben az egész produkcióban az volt a szerencse, hogy nem csak én vártam a gép érkezést (ezt úgy hívják, hogy: beköszönés), hanem mindenki, ezért volt lehetséges, hogy nem történt komolyabb baj, mert az a gép ott a betonon bárkit "elüthetett" volna, vagy összeütközhetett volna azzal az előkészítő kocsival (kszk), amely repülés előkészítésben volt segítségre! (Egy repülő rg a földön elüt valakit, vagy összeütközik egy földön guruló tgk-val!! Hát nem érdekes? Az emberek a híreket hallva igen csak elcsodálkoztak volna, hogy hogyan is van ez?)

Last edited by rubio on Sun 17 May - 12:03 (2009); edited 1 time in total
Back to top
Thomas Vajvoda
Adminisztrátor
Adminisztrátor

PostPosted: Sun 17 May - 10:40 (2009)    Post subject: Chat Reply with quote

most már csak azt mond el mi az a tgk!
meg rg

Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Sun 17 May - 12:00 (2009)    Post subject: Chat Reply with quote

tgk = tehergépkocsi

rg = repülőgép

Bocs!

Back to top
Thomas Vajvoda
Adminisztrátor
Adminisztrátor

PostPosted: Sun 17 May - 12:41 (2009)    Post subject: Chat Reply with quote

jaa.....így már értem Very Happy

Back to top
Contenu Sponsorisé

PostPosted: Today at 02:38 (2017)    Post subject: Chat

Back to top
Post new topic   Reply to topic    :HunTruckers: - Hungarian Truck Sim and Simulator's forum - German and Euro Truck Sim Forum Index -> HunTruckers általános részleg. -> HunTruckers Old / Régi HunTruckers -> Általános Fórumrészlegek -> Játékok / Games -> Játékok, Games -> M -> Microsoft Flight Simulator -> Flight -> Airplane All times are GMT + 2 Hours
Goto page: 1, 2  >
Page 1 of 2

Jump to:  

Index | Administration Panel | Create a forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
WorkStation[electro] © theme by larme d'ange 2006