:HunTruckers: - Hungarian Truck Sim and Simulator's forum - German and Euro Truck Sim Forum Index
:HunTruckers: - Hungarian Truck Sim and Simulator's forum - German and Euro Truck Sim
HunTruckers - 2010

:HunTruckers: - Hungarian Truck Sim and Simulator's forum - German and Euro Truck Sim Forum IndexFAQSearchRegisterLog in

:: Ayatsbus ::
Goto page: 1, 2, 3  >

Post new topic   Reply to topic    :HunTruckers: - Hungarian Truck Sim and Simulator's forum - German and Euro Truck Sim Forum Index -> Játékok / Games -> SCS Software's games -> Munkák a játékhoz -> Other cars
Previous topic :: Next topic  
Author Message
rubio
Guest

PostPosted: Fri 29 May - 15:51 (2009)    Post subject: Ayatsbus Reply with quote

Az első projektem! Gondoltam egy könnyűvel kezdem el a konvertálást, de így sem egyszerű! Már csak azért sem, mert ennek a busznak nincs mat fájlja a belső interiorjához, pedig .dds fájl található hozzá! Így  nagyon gagyi belsője van! Valaki hozzáértő mondhatna pár biztató szót, hogy akkor ezzel mit is lehet kezdeni! Persze azért kezdetnek, na meg gyakorlásnak jó lesz! És ráadásul még az sem biztos, hogy működni is fog! (De azért ezt nagyon is remélem!)

Szóval jöhetnek az építő jellegű kritikák!

Bocs a lényeg lemaradt: eddig teljesen egyedül, egy tutorial segítségével jutottam el! Persze a vége még nagyon messze van!

Back to top
Publicité

PostPosted: Fri 29 May - 15:51 (2009)    Post subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Fri 29 May - 17:21 (2009)    Post subject: Ayatsbus Reply with quote

Azért olyan nagyon gyors végeredményt ne várjatok, mivel én már a kerék dummy-k beállításánál már el is akadtam.

A tutorial, amit segítségül használok, természetesen nem busz, hanem egy vontató, és itt mindjárt el is akadtam, mivel az egy alap ets-s truck kerekéhez állítja be a konvert helyzetét, plusz, felhasználja a wheel.particles mat-okat. Na de én ezt felhasználhatom? Ennek a busznak hátul dupla kereke van, akkor nekem egy ehhez hasonló dupla kerekű truckot kell keresnem és annak a mat fájlját felhasználni? De a két gép tengelytávja eleve nem is egyezik? Akkor most mihez kell beállítanom a kerekeket? Na akkor most hogy is van?

Na ez így őrült lassú lesz!

Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Fri 29 May - 20:21 (2009)    Post subject: Ayatsbus Reply with quote

Mi van olyankor, ha a glass fájl nem .pps, hanem png és ráadásul az sem a share mapában, hanem az interior mapában? Ez hogy haszálható fel? Gyanítom, hogy sehogy. Akkor mi a megoldás?

Back to top
Thomas Vajvoda
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Masculin Capricorne (22déc-19jan) 猴 Singe
Favourite truck: Scania, Mercedes
Name: Vajvoda Tomi
Job: Truckerfan
pp1: 3,522
pp2: 1.05
Music: Dance, Disco, Trance
Hobby: Punnyadás, Foci

PostPosted: Sat 30 May - 09:18 (2009)    Post subject: Ayatsbus Reply with quote

ets-be nem lehet png a glass! csak dds!
-----------------------------------------------
ha ets-be akarod a buszt, akkor ets-nek a base.scs fájljából kiveszed a vehicle/truck/share/ glass.dds-t vagy a glass_ex.dds-t!
én az utóbbit javaslom!
--------------------------------
a mat fájlokkal viszont nem tudom mit akarsz kezdeni Very Happy de azok nem kellenek a wheel.part-hoz!
ebből 2 darab van! amit az alap kamionból kell csak átdobnod, azt nem kell állítanod.
a +2 hátsó kereket meg úgy csinálod hogy copy-zod a dummykat és átnevezed őket a megfelelőre!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
és állítsd be úgy hogy eggyezzen a két táv!
››››››››››››››››››››››››››››››

“Hogy mennyire vagy kemény, azt akkor tudod meg, ha valaki leterít és el kell döntened, fel akarsz-e kelni vagy sem.”
Sugar Ray Robinson (Eredeti Blum-nál, SG-n)

Back to top
Visit poster’s website AIM MSN
rubio
Guest

PostPosted: Sat 30 May - 09:25 (2009)    Post subject: Ayatsbus Reply with quote

... a projektet kénytelen vagyok egyenlőre felfüggeszteni és egy kamionra áttérni, mivel a tutorial is ezt tárgyalja és így talán láthatom a folyamat egészét. A már fentebb említett problémákon túl azzal is szembesülnöm kellett, hogy ennek a busznak az interiorja nem a share mappában, hanem egy külön, interior mapába van  betéve, ami egyenlőre tovább bonyolítja számomra a dolgokat.

(Bocs, de a korábban ide írt mondat csak az én vakságomnak volt köszönhető, ezért töröltem! Bocs!)

Last edited by rubio on Sun 31 May - 18:17 (2009); edited 2 times in total
Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Sun 31 May - 18:08 (2009)    Post subject: Ayatsbus Reply with quote

Conti!

Mikor írtad ezt a hsz-ed? Amikor én az előbbit írtam, nem is vettem észre, hogy már adtál egy-két tippet! Biztos meg is lehet a véleményed, hogy elégedetlenkedek az általad nyújtott segítség mennyiségén, de én nem valahogy átugrottam azt! Hát bocsi! És természetesen köszi a segítséget!

Az miért van, hogy az interior lejjebb és jobbra van, mint a felépítmény? És ekkor hogyan tudom felhasználni, ha külön mapában van?

Back to top
Thomas Vajvoda
Adminisztrátor
Adminisztrátor

PostPosted: Mon 1 Jun - 21:51 (2009)    Post subject: Ayatsbus Reply with quote

pttm-es a busz?
akkor azért van külön, mert az egy külön model! magasabbra van téve mint a géped, és az eredeti fülkékhez van igazítva....
ha az jobbra van akkor ez is jobbra lesz! mert ha belső nézetbe váltasz az is egy más model, meg a kamion belseje is! Very Happy

“Hogy mennyire vagy kemény, azt akkor tudod meg, ha valaki leterít és el kell döntened, fel akarsz-e kelni vagy sem.”

Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Tue 2 Jun - 09:25 (2009)    Post subject: Ayatsbus Reply with quote

Nálam nem magasabban, hanem alacsonyabban áll (a géptől jobbra és lejjebb van) és nem csak ennél, hanem annál a pár traktornál is, amit megnéztem, hogy azoknál mi a helyzet.

Tehát ha jól értem, akkor külön-külön kell átkonvertálni a kettőt, de nekem így az a gondom , hogy az alapmodell fülkéjének kidolgozottsága nulla, nincs benne semmilyen műszer, amit a persze az interior tartalmaz, azért is akartam egymás fedésébe hozni a két dolgot. Azonban nekem ez sem sikerült, hiába választottam ki  a modify/move funkciót nem lehet mozgatni...

Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Mon 8 Jun - 22:57 (2009)    Post subject: Ayatsbus Reply with quote

Ez valami iszonyat lassan megy! És a hex editoros sz.rságnál el is akadtam, mert nem igazán látszik, hogy a truck.pmd-s fájlokkal, azokban mi a fenét művel a tutorial készítője! Annyira bonyolult volt pttm-ből átkonvertálni, hogy megkerestem a gépet a haulinban és abból próbálkozom! Egy kis segítséget szívesen vennék!

Jelenleg itt tartok:

Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Tue 9 Jun - 22:00 (2009)    Post subject: Ayatsbus Reply with quote

Na mondjuk csodálkoztam is volna, ha elsőre sikerül? Így egyenlőre marad ez a rózsaszín fantom busz:

Esetleg valaki hozzáértő, hogy mi nem jó? A tömörítési arány az nulla volt az biztos.

Ezt követően akartam az interiorral foglalkozni, mert az nem a sajátja, hanem egy trucké, de ha nem tudom megoldani a problémát, akkor ez már így is marad...

Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Tue 9 Jun - 23:35 (2009)    Post subject: Ayatsbus Reply with quote

A rózsaszín probléma ugyan megoldódott, de még mindig nem erre számítottam:

Inkább ezt vártam:

A .log fájlnak még mindig tetszik valami, mert ezt írja:

Back to top
Thomas Vajvoda
Adminisztrátor
Adminisztrátor

PostPosted: Wed 10 Jun - 06:49 (2009)    Post subject: Ayatsbus Reply with quote

nem igazán tudom miért ilyen szürke... nekem még nem volt ilyen.
a log fájlal meg ne törődj..nekem egy kamion se tetszik neki és működik rajtuk minden! LOG fájl = Hülye Very Happy
de lehet hogy a dds-eket keverted össze vagy valami...

Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Wed 10 Jun - 08:17 (2009)    Post subject: Ayatsbus Reply with quote

A .dds-ek jók, ezért nem értem az egészet...

Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Wed 10 Jun - 10:45 (2009)    Post subject: Ayatsbus Reply with quote

Lehet, hogy megtaláltam a zmodban a hibát, csak most meg az a gomd, hogy hiába javítottam ki, a zmod '0' bájtos kiterjesztésben menti el a .pmg fájlt, ezzel meg nem tudok mit kezdeni! Mit kellene állítanom, hogy ne ezt tegye?

Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Wed 10 Jun - 15:29 (2009)    Post subject: Ayatsbus Reply with quote

Az előző hsz-emben írt probléma ugyan továbbra is fenn áll, de szerencsére a konvertáláskor keletkezett fájlok és mapák felhasználásával, azok szükséges módosításával sikerült áthidalni a problémát!

Ime:

Ugyanakkor még hátra van az interior átkonvertálása, mert jelenleg sajna még csak ilyen:

Azonban jól belenyúltam a lecsóba, amikor ezt a buszt választottam, mert amikor megnéztem az interiort, akkor sajnos újabb probléma keletkezett! Mégpedig az, hogy az inter9or a busztól jobbra, hátrább és alacsonyabba állt és semmilyen módon sem tudtam az egészet mozgatni, hogy egybeessen a felépítménnyel! (Jelenleg a belső nézetben egy merci interiorja látható, nem pedig ez itt csupaszon.)

Köszönöm az eddigi segítőknek, hogy tanácsaikkal támogattak, de ha lehet, akkor továbbra is igényt tartanék rájuk! A felvázolt problémát, hogyan tudnám áthidalni, m ert most azt látom, hogy hiába készítem el az interior konvertjét, az sajna nem jó helyen fog megjelenni...

Természetesen az eddigi munkámat is lehet bírálni, de ha lehet, akkor azt építő jelleggel! Köszönöm!

Back to top
Contenu Sponsorisé

PostPosted: Today at 19:08 (2017)    Post subject: Ayatsbus

Back to top
Post new topic   Reply to topic    :HunTruckers: - Hungarian Truck Sim and Simulator's forum - German and Euro Truck Sim Forum Index -> Játékok / Games -> SCS Software's games -> Munkák a játékhoz -> Other cars All times are GMT + 2 Hours
Goto page: 1, 2, 3  >
Page 1 of 3

Jump to:  

Index | Administration Panel | Create a forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
WorkStation[electro] © theme by larme d'ange 2006