:HunTruckers: - Hungarian Truck Sim and Simulator's forum - German and Euro Truck Sim Forum Index
:HunTruckers: - Hungarian Truck Sim and Simulator's forum - German and Euro Truck Sim
HunTruckers - 2010

:HunTruckers: - Hungarian Truck Sim and Simulator's forum - German and Euro Truck Sim Forum IndexFAQSearchRegisterLog in

:: a new project - by me ::
Goto page: 1, 2  >

Post new topic   Reply to topic    :HunTruckers: - Hungarian Truck Sim and Simulator's forum - German and Euro Truck Sim Forum Index -> Játékok / Games -> SCS Software's games -> Munkák a játékhoz -> Trucks
Previous topic :: Next topic  
Author Message
rubio
Guest

PostPosted: Thu 12 Nov - 22:19 (2009)    Post subject: a new project - by me Reply with quote

Mostanság ezzel a géppel szenvedek - és ezt lehet szó szerint érteni -, mert semmi sem akar sikerülni, legalábbis azok közül a dolgok közül, amiket szerettem volna megvalósítani, így meg csak egy megtépett hattyúra hasonlít! (A skin csak ideiglenes, mert nem akartam vele tovább bajlódni addig, amíg maga a gép nem tökéletes, márpedig nem az és nem tudom, hogy valaha is az lesz, ha nem kapok segítséget akkor biztosan nem!)

MAN TGX 18.680 V8 Recovery:

Szerintem a képek magukért beszélnek, hogy volna még mit kijavítani, de olyan dolgok is láthatóak, amiket nem igazán értek, hogy miért olyan, amilyen!
Az egyik ilyen pl. a fényhíd és a napellenző színe, amelyeknek áttetsző sárgának kellene lenniük, de látható módon nem az. Mondjuk a szélvédőnek sem ilyen sötétnek kéne lenni, tehát lehet, hogy a zmodban állítottam el valamit? Vagy a mat fájl paramétere a nem jó? Nem tudom.

A másik ami nagyon is szembeszökő, az az árnyék! Ennek ott sem kéne lenni, de ha már ott van, akkor meg nem ekkorának, hanem nagyobbnak! (Lsd lentebb a képet!)

A harmadik pedig számomra a legfontosabb lenne, de sajna nem akar összejönni a dolog, pedig egy-két variációt már kipróbáltam, de nem akar megjelenni az emelőszerkezet úgy, ahogyan én szeretném, azaz, hogy látszólag működjön is! Tehát, ha nem vontat, akkor a kar fent legyen, ha pedig vontat, akkor meg lent, de semmiképpen sem úgy, hogy mindkét kar látszódjon (ezt meg tudom oldani, de úgy nem tetszik)!

Bár az emelőszerkezet nem látszik, ugyanakkor látható, hogy a trailer.attach működik, pedig egymás mellett van e két dolog!

Szóval a felsorolt problémákhoz szeretnék segítséget kérni, főleg a két utolsó probléma érdekelne a legjobban!

Előre is köszönöm a segítséget!

Back to top
Publicité

PostPosted: Thu 12 Nov - 22:19 (2009)    Post subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
Szobi
Moderátor
Moderátor

Bélier (21mar-19avr)
Job: Student :(
pp1: 2,288
pp2: 1.24

PostPosted: Thu 12 Nov - 22:28 (2009)    Post subject: a new project - by me Reply with quote

szélvédő MAT-nak ezt add meg:

material : "eut.none_spec.add.env.tintadd.fx" {
    texture[0] : ".......tobj"
    texture[1] : "/material/environment/vehicle_reflection.tobj"
    ambient : { 1 , 1 , 1 }
    diffuse : { 1 , 1 , 1 }
    specular : { 0.75148 , 0.784407 , 0.86776 }
    shininess : 1
    tint : { 0 , 0 , 0 }
    env_factor : { 0.20 , 0.20 , 0.20 }
    tint_opacity : 0.15
}

ha nem tetszik akkor az utolsó két sort kell azthiszem írogatni(minnél nagyobb annál sötétebb minéél kissebb a szám annál világosabb) ilyen problémám már nekem is volt.

egyébnként pedig szerintem szép lesz Okay

Back to top
MSN
rubio
Guest

PostPosted: Thu 12 Nov - 22:42 (2009)    Post subject: a new project - by me Reply with quote

Köszi mindjárt megnézem, csak még előbb felpakolom a kérdést a többi oldalra is, hátha tudja rá valaki választ a másik két problémára is és esetleg még hajlandó is segíteni!

Back to top
Szobi
Moderátor
Moderátor

Bélier (21mar-19avr)

PostPosted: Thu 12 Nov - 22:48 (2009)    Post subject: a new project - by me Reply with quote

ööööö...az áttetsző dolgokat is úgy kell talán megcsinálni mintha ablakot csinálnál...(persze külön MAT-al és másképp kell írni a mat-ot...) de ez nem biztos csak én így gondolom...ez nem biztos hogy működni fog...de egy próbát azért megér Very Happy

Back to top
MSN
rubio
Guest

PostPosted: Fri 13 Nov - 00:46 (2009)    Post subject: a new project - by me Reply with quote

Világosabb lett, de most meg olyan, mint ha nem is lenne benne szélvédő, mivel a tájból semmi sem tükröződik rajta ...

Back to top
Szobi
Moderátor
Moderátor

Bélier (21mar-19avr)

PostPosted: Fri 13 Nov - 16:30 (2009)    Post subject: a new project - by me Reply with quote

én is ezt szeretném megtudni h hogyan lehet megcsinálni ,hogy a táj vissza tükröződjön a szélvédőről...

Back to top
MSN
rubio
Guest

PostPosted: Fri 13 Nov - 21:12 (2009)    Post subject: a new project - by me Reply with quote

A szélvédő és árnyék probléma megoldódott, most már csak a napellenzővel és a fényhíddal kellene kezdeni valamit, hogy a 3. problémát már ne is említsem!

Szóval szerintem így:

Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Fri 13 Nov - 23:46 (2009)    Post subject: a new project - by me Reply with quote

Na végre, valami most már kezd alakulni, bár a napellenző nem igazán jön be, azt hiszem, hogy visszatérek a szürke, vagy a barna színhez:

Back to top
Thomas Vajvoda
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Masculin Capricorne (22déc-19jan) 猴 Singe
Favourite truck: Scania, Mercedes
Name: Vajvoda Tomi
Job: Truckerfan
pp1: 3,522
pp2: 1.05
Music: Dance, Disco, Trance
Hobby: Punnyadás, Foci

PostPosted: Sat 14 Nov - 09:52 (2009)    Post subject: a new project - by me Reply with quote

király Very Happy Okay
››››››››››››››››››››››››››››››

“Hogy mennyire vagy kemény, azt akkor tudod meg, ha valaki leterít és el kell döntened, fel akarsz-e kelni vagy sem.”
Sugar Ray Robinson (Eredeti Blum-nál, SG-n)

Back to top
Visit poster’s website AIM MSN
rubio
Guest

PostPosted: Sat 14 Nov - 11:08 (2009)    Post subject: a new project - by me Reply with quote

Köszi! Igazán segíthetnél a 3. probléma megoldásában!

Back to top
rubio
Guest

PostPosted: Sat 14 Nov - 19:04 (2009)    Post subject: a new project - by me Reply with quote

Hogy mindenki számára egyértelmű legyen, hogy mit is szeretnék elérni:

Miután megvettem a gépet, annak így kellene kinéznie:

A villogók nem világítanak még akkor sem, ha a világítást felkapcsoltam és az emelőkar függőleges helyzetben áll!

Azonban, ha felkapcsoltam rá a "trailer"-t, akkor már ez a helyzet:

A fényhíd automatikusan működik, ha be van a világítás kapcsolva, ha nincs és az emelőkar vízszintes helyzetben van!

Sajnos jelen pillanatban ezek a pozíciók csak két külön betöltéssel érhetők el, de a cél az lenne, hogy egyből működjön a dolog!

Back to top
Dennis Ericsson
Új tag
Új tag

Masculin
Name: Erik Dániel
Job: Tanuló
pp1: 2
pp2: 1.00
Hobby: Dánia fan

PostPosted: Sat 14 Nov - 19:19 (2009)    Post subject: a new project - by me Reply with quote

nem rosz

Back to top
Szobi
Moderátor
Moderátor

Bélier (21mar-19avr)

PostPosted: Sat 14 Nov - 19:36 (2009)    Post subject: a new project - by me Reply with quote

ez gyönyörű :O Okay
ha jól látom a képeiden akkor neked az ablakról tükröződik a táj...nem tudnál benne segíteni, hogy kell megoldani??(kár itt akár PM-ben)amennyiben segítenél akkor előre is köszönöm Smile

Back to top
MSN
rubio
Guest

PostPosted: Sat 14 Nov - 20:09 (2009)    Post subject: a new project - by me Reply with quote

Ment egy pm...

Back to top
GellenTH
Családtag
Családtag

Verseau (20jan-19fev)
Favourite truck: volvóóóóó, szkánia
Name: Gellén Tamás
Job: Student
pp1: 331
pp2: 0.58
Music: Rock, metal
Hobby: Foci, Go-kart, pc

PostPosted: Thu 19 Nov - 16:42 (2009)    Post subject: a new project - by me Reply with quote

szép lessz Okay
››››››››››››››››››››››››››››››
SG: Gell97 kolega Wink

Back to top
Visit poster’s website MSN
Contenu Sponsorisé

PostPosted: Today at 21:52 (2016)    Post subject: a new project - by me

Back to top
Post new topic   Reply to topic    :HunTruckers: - Hungarian Truck Sim and Simulator's forum - German and Euro Truck Sim Forum Index -> Játékok / Games -> SCS Software's games -> Munkák a játékhoz -> Trucks All times are GMT + 2 Hours
Goto page: 1, 2  >
Page 1 of 2

Jump to:  

Portal | Index | Administration Panel | Create a forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
WorkStation[electro] © theme by larme d'ange 2006